Fot: TVP Sport

Lechia Zielona Góra idzie jak burza, ogrywając silniejszych na papierze rywali. Zespół z województwa lubuskiego właśnie wyeliminował Jagiellonię Białystok z Fortuna Pucharu Polski i tym samym awansował do 1/8 finału!

Już w 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą trafienia Przemysława Mycana. Kilka minut po golu otwierającym wynik spotkania sędzia podyktował jedenastkę dla Jagiellonii. Tę jednak zmarnował Martin Pospisil.

Kilkanaście minut później ekipie z Zielonej Góry udało się podwyższyć rezultat, a dublet ustrzelił wówczas Mycan.

Niewiele przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę „Jaga” strzeliła bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Wdowik.

Na początku drugiej połowy wynik ustalił Rafał Ostrowski, który strzelił na 3:1.

W tej edycji Pucharu Polski Lechia spisuje się znakomicie, bowiem najpierw w I rundzie ograła _-ligowe Podbeskidzie, a teraz ekstraklasową Jagiellonię.

Podopieczni Andrzeja Sawickiego po 11. kolejce III ligi plasują się na 5. pozycji, dzierżąc 21 punktów.

Fortuna Puchar Polski – II runda
Lechia Zielona Góra – Jagiellonia Białystok 3:1
9′, 33′ Mycan, 44′ Wdowik, 47′