W meczu otwierającym trzynastą serie spotkań PKO Ekstraklasy Stal Mielec pokonała Koronę Kielce 2:0 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Przyjezdni wyszli na prowadzenie w piątej minucie gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego Getingera wykończył uderzeniem głową Mikołaj Lebedyński, a piłka po jego uderzeniu uderzyła w Mateusza Matrasa i wpadła do bramki. Chwile później Mielczanie cieszyli się z podwyższenia prowadzenia jednak bramka Piotra Wlazły nie została uznana po wideo weryfikacji. Kielczanie byli blisko doprowadzenia do wyrównania po uderzeniu Łukowskiego jednak na posterunku był Mrozek, który wybronił uderzenie zawodnika gospodarzy, a dobitka Takacia została zablokowana. W doliczonym czasie Stal podwyższyła prowadzenie po kapitalnym uderzeniu z dystansu Hamulicia.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i to podopieczni Adama Majewskiego mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów i awansu na trzeciej miejsce w tabeli.