Fot: Jakub Porzycki

W spotkaniu 13. kolejki Ekstraklasy Wisła Płock wygrała z Legią Warszawa 2:1, dzięki czemu wyprzedziła w tabeli ekipę Kosty Runjaicia.

PIERWSZA POŁOWA
Przez dłuższy czas pierwszej odsłony dominowali Legioniści, którzy nie tylko częściej utrzymywali się przy piłce, ale i stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. W 24. minucie Carlitos oddał strzał, ale prosto w środek.

Obraz gry uległ zmianie niedługo przed przerwą i to Wiślacy utrzymywali futbolówkę na połowie rywala. Nic konkretnego nie działo się w pierwszych czterdziestu pięciu minutach i na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

DRUGA POŁOWA
W 56. minucie Wisła Płock objęła prowadzenie za sprawa trafienia Mateusza Lewandowskiego. Rafał Wolski precyzyjnie dośrodkował, a napastnik Nafciarzy z bliskiej odległości pokonał Tobiasza uderzeniem głową!

Długo gospodarze się nie nacieszyli korzystnym wynikiem, bowiem chwilę później, po faulu Sulka na Mladenoviciu, sędzia podyktował jedenastkę dla Legii, którą wykorzystał Josue.

4 minuty po strzelonym rzucie karnym Josue oddał techniczny strzał zza szesnastki, lecz golkiper płockiej Wisły, Krzysztof Kamiński, był czujny i obronił.

Stołeczny klub nadal nacierał i Blaz Kramer, który wówczas niedawno pojawił się na placu gry, popisał się mocnym uderzeniem, ale Kamiński pięknie to wyjął.

W 73. minucie Wisła ponownie prowadziła, a autorem drugiego gola został Łukasz Sekulski, który otrzymał kapitalne podanie od Rafała Wolskiego, po czym uderzeniem po ziemi z ostrego kąta pokonał Tobiasza!

Rezulat do ostatniego gwizdka już się nie zmienił i Nafciarze pokonali Wojskowych 2:1.

3 PUNKTY ZOSTAJĄ W PŁOCKU

Po tym zwycięstwie podopieczni Pavola Stano poszybowali w górę tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce i teraz mogą się szczycić mianem wicelidera ligi z dorobkiem 24 oczek. Natomiast Legia plasuje się tuż za nimi, bowiem na 3. pozycji i dzierży tyle samo punktów.

PKO Ekstraklasa – 13. kolejka
Wisła Płock – Legia Warszawa 2:1
56′ Lewandowski, 61′ Josue (K), 73′ Sekulski
Wisła: Kamiński, Sulek (79′ Drapiński), Rzeżniczak, Chrzanowski, Kryvotsyuk, Rasak (59′ Sekulski), Furman, Szwoch (73′ Leśniak), Davo (75′ Warchoł), Lewandowski (59′ Pawlak), Wolski

Legia: Tobiasz, Johansson (82′ Baku), Jędrzejczyk, Nawrocki, Wszołek, Sokołowski (63′ Kapustka), Slisz (90+1′ Muci), Mladenović, Josue, Carlitos, Rosołek (63′ Kramer)