Kownacki
f95.de

W meczu 13. kolejki drugiej Bundesligi Karlsruher podejmował Fortunę Dusseldorf, z która przegrał 0:2. Obie bramki dla gości zdobył Kristoffer Peterson, któremu asystowali Polacy.

Peterson ustrzelił dublet już po pierwszych 22 minutach. Już w 8. minucie rywalizacji Michał Karbownik włączył się w akcję ofensywną i podał do Dawida Kownackiego, który wyłożył futbolówkę Szwedowi, a ten umieścił ją w siatce.

Po niecałym kwadransie „Karbo” świetnie dośrodkował w pole karne, a Peterson z najbliższej odległości kopnął piłkę, która wylądowała w bramce.

Po tym zwycięstwie Fortuna zajęła 6. pozycję w tabeli, mając 20 punktów. Dla Karbownika to 4. asysta w tym sezonie, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rozgrywki. Natomiast bilans Dawida Kownackiego z tego sezonu prezentuje się następująco: