JOSH BOSTIC

We Włocławku brązowi medaliści z poprzedniego sezonu przekonująco pokonali ekipę Egis Kormend. Nasjkuteczniejszy był Josh Bostic.

Pierwsze akcje spotkani to wyrównane akcje z obu stron. W barwach Anwilu walczył krytykowany jeszcze jakiś czas temu Josh Bostic. Ale dopiero w dalszej części premierowej kwarty gdy trafiali Kamil Łączyński i Michał Nowakowski włocławianie mogli odskoczyć.

Drugą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 8:0, dzięki czemu jeszcze bardziej uciekali przeciwnikom. Węgrzy nie do końca potrafili dotrzymać kroku włocławianom. Ostatecznie po rzutach Dawdo i Łączyńskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:32.

Cała druga połowa była pod pełną kontrolą drużyny trenera Przemysława Frasunkiewicza. Po trójce Phila Greene’a po 30 minutach było 66:46. Później Anwil kontynuował swoją grę. Swoje minuty dostali wszyscy dostępni zawodnicy, a pierwsze punkty w tych rozgrywkach zanotował Bartosz Łazarski. Ostatecznie brązowi medaliści z poprzedniego sezonu zwyciężyli.

Anwil Włocławek – Egis Kormend 88:58 (27:17, 23:15, 16:14, 22:12)

Anwil: Bostic 19, Greene 14, Woroniecki 11, Łączyński 11, Petrasek 10, Słupiński 10, Łazarski 4, Sobin 4, Nowakowski 3, Dawdo 2, Szewczyk 0

Egis: Cakarun 11, Chambers 9, Mitchell 8, Moore 8, Parrish 7, Balogh 5, Kiss 4, Omenaka 4, Doktor 2, Durazi 0, Takacs 0