Kownacki
f95.de

Fortuna Dusseldorf pokonała dziś na wyjeździe Holstein Kiel 2:1, a zwycięstwo gościom zapewnił Dawid Kownacki, który od dłuższego czasu prezentuje niesamowitą formę.

Do przerwy prowadziła Fortuna, po trafieniu Shinty Appelkampa. W 70. minucie Steven Skrzybski doprowadził do remisu, a po nieco ponad 10 minutach sędzia podyktował jedenastkę dla drużyny z Dusseldorfu. Do rzutu karnego podszedł polski napastnik i ustalił wynik spotkania. Zarówno Dawid Kownacki, jak i Michał Karbownik rozegrali pełne spotkanie.

Po zainkasowaniu trzech oczek zespół Polaków przesunęła się na 5. pozycję w tabeli 2. Bundesligi. Bilans Kownackiego w tym sezonie ligowym to 14 rozegranych meczów, 6 strzelonych goli i 5 zaliczonych asyst.

2. Bundesliga – 14. kolejka
Holstein Kiel – Fortuna Dusseldorf 1:2
42′ Appelkamp, 70′ Skrzybski, 82′ Kownacki (K)