W pierwszym sobotnim meczu 15. serii PKO Ekstraklasy spotkały się ekipy, które od dłuższego czasu poszukują przełamania w postaci zwycięstwa. W Kielcach Korona zremisowała z Piastem Gliwice 1-1.

Piłkarze obu ekip już powoli zapominają, kiedy ostatni raz zainkasowali komplet punktów. Korona po raz ostatni cieszyła się z wyjazdowego zwycięstwa w Radomiu z Radomiakiem pod koniec sierpnia, zaś Piast w 8. serii pokonał u siebie Miedź. Dzisiejsza konfrontacja mogła więc przerwać niechlubną serię jednej z drużyn, ale tak się nie stało.

Mecz się zaczął od ostrożnego badania sił, lecz na początku kwadransa na głowę graczy gości, którzy przybyli do Kielc już bez trenera Waldemara Fornalika wylał się zimny prysznic. Fatalny błąd popełnił Mosór. Nabił piłkę na głowę Błanika, ta potoczyła się w kierunku Jakuba Łukowskiego, który bez zastanowienia uderzył na bramkę i ta decyzja spowodowała objęcie przez Koronę prowadzenia. Kielczanie zamierzali pójść za ciosem, mieli w pierwszej części inicjatywę, ale zapasu nie powiększyli. Po przerwie nastąpiła zmiana taktyki gliwiczan, którzy po początkowym oddaniu pola walki kielczanom,  częściej operowali piłką i nacierali na gospodarzy. W 63. minucie nieznacznie obok słupka uderzył Pyrka. W kolejnej akcji do centry wyskoczył Wilczek, ale jego strzał głową nie sprawił trudności golkiperowi Korony. Po godzinie prowadzenie kielczan, akcję lewą stroną przeprowadzili goście, Katranis zagrał dokładnie w pole karne, gdzie czyhał Wilczek, wyrównując w 77. minucie uderzeniem lewą nogą z 7 metrów stan pojedynku. Piast przycisnął jeszcze bardziej, dążąc do strzelenia bramki przełamującą serię bez zwycięstw. W 88. minucie Kirejczyk wypatrzył w polu karnym Chrapka, jednak ten strzelił głową w środek bramki. W doliczonym czasie to Korona była bardzo blisko zwycięskiej bramki. Do centry z lewej flanki najwyżej wyskoczył Śpiączka, lecz Plach w fantastycznym stylu obronił strzał i jeden punkt gliwiczan.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1-1 (1-0)

Łukowski 16′ – Wilczek 77′

Korona Kielce: Zapytowski – Corral, Malarczyk (46. Szymusik), Deaconu (78. Takáč), Danek – Łukowski (83. Jac. Kiełb), Błanik (65. Podgórski), Deja, Sewerzyński (65. Szpakowski) – Śpiączka, Zebić.
Piast Gliwice: Plach – Mosór, J. Czerwiński, Mokwa, Katranis – Chrapek, Hateley, Pyrka, Kądzior (77. Kirejczyk) – Wilczek (85. Toril), Félix (85. Kaput).