AKLEKSANDER DZIEWA

Pięciu zawodników Śląsk zdobyło dwucyfrową ilość punktów. Podwójną zdobyczą popisał się Aleksander Dziewa. Ale pogoń w czwartej odsłonie torunian była nieskuteczna.

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż to WKS Śląsk m. in. dzięki akcjom Aleksandra Dziewy był trochę lepszy. Po jego późniejszym wsadzie gospodarze mieli sześć punktów przewagi. Na parkiecie pojawił się Łukasz Kolenda, a gra gospodarzy wyglądała jeszcze bardziej efektownie. M. in. dzięki zagraniu Arcioma Parachouskiego po 10 minutach było 26:13. Drugą część meczu Twarde Pierniki rozpoczęły od serii 8:0 i po trójce debiutującego Sterlinga Gibbsa przegrywali już tylko pięcioma punktami. Zespół trenera Andreja Urlepa musiał budować przewagę od początku, a znacznie pomagali w tym Conor Morgan oraz Jeremiah Martin. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:35, bo straty zmniejszał jeszcze Gibbs.

Trzecia kwarta układała się po myśli WKS Śląska. W pewnym momencie zanotował serię 12:0 i po trójce Conora Morgana miał 15 punktów przewagi. Różnicę ponownie niwelował Gibbs, ale gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie m. in. dzięki akcji Łukasza Kolendy po 30 minutach było 65:52. Ekipa trenera Milosa Mitrovicia nie poddawała się w kolejnej części gry. Po zagraniu Stefana Kenicia przegrywał już ponownie tylko pięcioma punktami. Sytuację opanowali jednak Dziewa, Kolenda oraz Martin. Jak się okazało – tylko na chwilę, bo przyjezdni po serii 8:0 zbliżyli się jeszcze na trzy punkty. Kluczowa okazała się trójka Łukasza Kolendy na półtorej minuty przed końcem spotkania. To po niej wrocławianie prowadzili 76:70 i ta różnica okazała się ni do zniwelowania.

Najlepszymi graczami gospodarzy byli: Conor Martin i i Jeremiah Marti. Obaj zdobyli po 16 oczek. Aleksander Dziewa dołożył do tego 15 punktów i 12 zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Sterling Gibbs z 20 punktami i 3 asystami.

WKS ŚLĄSK WROCŁAW – TWARDE PIERNIKI TORUŃ 79:74 (26:13, 15:22, 24:17, 14:22)