Serie A Piłka nożna

Za nami środowe spotkania 6. kolejki Ligi Mistrzów 2022/2023. Rywalizowały drużyny z grup E, F, G i H. Grali Polacy – Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik i Kamil Grabara.

W grupie H Juventus walczył z PSG nie tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o utrzymanie się w europejskich pucharach. Awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów był wykluczony, ale niepewnym był też awans, czy tez spadek do Ligi Europy.

Wysoka porażka z PSG przy niskiej porażce lub zdobycie punktów przez Maccabi Hajfa w meczu z Benficą Lizbona powodowałoby, że ekipa z Turynu pożegna się z dalszą grą w Europie.

Po pierwszej połowie było 1:1. W 13. minucie na 1:0 dla PSG trafił uderzający zza szesnastki Mbappé, zaś w 39. minucie wyrównał uderzający z bliskiej odległości po zagraniu wzdłuż bramki – Bonucci.

PSG na kolejne prowadzenie w tym meczu wyszło w 69. minucie. Po kontrze i prostopadłym podaniu w pole karne na 2:1 trafił Nuno Mendes, który ustalił wynik spotkania. Cały mecz rozegrali Polacy – Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, który zwłaszcza w pierwszym fragmencie spotkania przed stratą gola otrzymywał podania na szesnastkę, ale nie były one do końca precyzyjne.

Przegrana Juventusu nie oznacza końca przygody tego zespołu z europejskimi pucharami, gdyż Juve wystąpi w fazie pucharowej Ligi Europy.

W drugim meczu tej grupy równie ciekawie. Maccabi Hajfa po pierwszej połowie remisowała z Benfiką 1:1, ale po drugiej połowie goście z Lizbony wygrali aż 6:1. Ostatni gol padł w doliczonym czasie gry, co oznaczało, że to Benfica wygra tę grupę przed PSG. Zdecydował o tym lepszy bilans goli strzelonych na wyjeździe.

W środowy wieczór FC Kopenhaga zremisowała u siebie z Borussią Dortmund 1:1. Wiele pracy nie miał Kamil Grabra, który też nie zawinił przy straconym golu. Drużyna polskiego bramkarza zdobyła łącznie 3 pkt, co nie da jej nawet awansu do Ligi Europy.

Real Madryt – Celtic F.C. 5:1
Bramki: 6′ Modrić (K), 21′ Rodrygo (K), 51′ Asensio, 61′ Vinícius Júnior, 71′ Valverde (Vázquez) – 84′ Jota

Szachtar Donieck – RB Lipsk 0:4
Bramki:  10′ Nkunku, 50′ And. Silva, 62′ Szoboszlai, 68′ Bondar (GS)

Bramki:
39′ Bonucci – 13′ Mbappe, 69′ Nuno Mendes

Maccabi Hajfa – Benfica Lizbona 1:6
Bramki: 26′ Chery (K) – 20′ G. Ramos, 59′ Musa, 69′ Grimaldo, 73′ Rafa Silva, 88′ H. Araújo, 90+2′ Mário