W pierwszym niedzielnym starciu w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasa legniczanie podejmowali piłkarzy Śląska Wrocław. Derby Dolnego Śląska zakończyły się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali podopiecznych Ivana Djurdjevića 1:0. Mimo wygranej Miedź wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, Śląsk jest dwunasty.

I połowa

Planowo o godzinie 12:30 zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra Piotra Urbana na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy, a przyjezdni od pierwszych minut utrzymywali się przy piłce. W 7. minucie Ángelo Henriquez (Miedź Legnica) oddał strzał z pola karnego, ale piłka trafiła prosto we wrocławskiego obrońcę. Dobitka Koldo Obiety (Miedź Legnica) również nie znalazła drogi do siatki. Rafał Leszczyński (Śląsk Wrocław) stał czujnie na posterunku. Mimo tej jednej groźniejszej akcji miejscowych, po dwóch kwadransach zdecydowanie częstsze posiadanie piłki było w nogach piłkarzy Śląska (70%). Jednak ich gra była dość spokojna i rozgrywana głównie na własnej połowie. Dopiero ostatni kwadrans dostarczył widzom więcej emocji. Futbolówkę przejęli legniczanie, a w 41. minucie umieścili ją w siatce rywala. Bramkę zaskakującym strzałem w powietrzu zdobył Chuca (Miedź Legnica), a asystował mu Jurich Carolina (Miedź Legnica). Choć goście natychmiast próbowali odrobić stratę, wynik do przerwy nie uległ zmianie. Miedź Legnica prowadziła ze Śląskiem Wrocław 1:0.

II połowa

Po przerwie obydwa zespoły powróciły na murawę w niezmienionych składach. Miedź szybko stanęła przed szansą na podwojenie wyniku. Z rzutu wolnego blisko pola karnego pewnie uderzał Chuca (Miedź Legnica), jednak futbolówkę wybił na korner bramkarz „Wojskowych”. W 57. minucie przyjezdni zmarnowali szanse na wyrównanie. Petr Schwarz (Śląsk Wrocław) otrzymał piłkę w polu karnym od Caye Quintany (Śląsk Wrocław), pokonał obrońcę, ale spudłował, oddając strzał z okolic 8. Metrów. W 63. minucie przed szansą na drugą bramkę stanęli legniczanie. Luciano Narsingh (Miedź Legnica) oddał strzał z pola karnego. Jednak próba holenderskiego skrzydłowego z ostrego kąta nie pokonała bramkarza gości. Z kolei w 75. minucie Daníel Grétarsson (Śląsk Wrocław) uderzył lewą nogą tuż przed bramką miejscowych. Nie wychwycił piłki Mateusz Abramowicz (Miedź Legnica), ale sprzed linii bramkowej wybił futbolówkę obrońca Nemanja Mijusković (Miedź Legnica). Pomimo przewagi przyjezdnych w posiadaniu piłki (65%) spotkanie zwyciężyli piłkarze z Legnicy po bramce Chucy w pierwszej połowie.