Iga Świątek
essentiallysports.com

Iga Świątek przegrała półfinałowe spotkanie WTA Finals. Pogromczynią Polskiej zawodniczki okazała się Aryna Sabalenka. Spotkanie zakończyło się w trzech setach.

Od pierwszych piłek Polska zawodniczka była pod ścianą. Rywalka wywierała dużą presję silnymi uderzeniami na naszej zawodniczce. Już w drugim gemie Polka straciła swoje podanie. Ostatecznie w pierwszym secie obie zawodniczki oddały jeszcze trzykrotnie swój serwis. Niestety na korzyść Sabalenki, co skutkowało wygraną aż 6:2.

W drugiej partii nastąpiło odrodzenie naszej zawodniczki. To ona coraz dokładniej uderzała, aby wyjść na prowadzenie 4:0. Świątek utrzymała przewagę i wygrała drugiego seta 6:2.

W trzecim secie niestety nasza zawodniczka nie poszła za ciosem. Dwukrotnie straciła swoje podanie i przegrała decydującego seta 6:1. W kluczowych momentach Sabalenka nie popełniała prostych błędów. Dołożyła również 12 asów, na co dzisiaj nie była w stanie odpowiedzieć Świątek.

Ostatecznie w finale Aryna Sabalenka zmierzy się z Caroline Garcia. Kilka dni temu Iga Świątek gładko pokonała Francuzkę.

 

WTA Finals: półfinał

Iga Świątek  – Aryna Sabalenka  2:6, 6:2, 1:6

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!