Fot: Twitter Salernitana

W meczu 14. kolejki Serie A Fiorentina pokonała u siebie Salernitanę 2:1, a reprezentant Polski Krzysztof Piątek skończył to spotkanie z asystą na koncie.

Do 55. minuty „Viola” prowadziła 1:0 po bramce Giacomo Bonaventury z pierwszej połowy. We wspomnianej minucie Salernitana wyrównała, a jednym z bohaterów tego trafienia został polski napastnik, który odegrał piłkę z pierwszej piłki do Boulaye’a Dia, a ten pokonał bramkarza gospodarzy.

Wynik remisowy utrzymał się do 81. minuty, kiedy wówczas Luka Jović przesądził o losach spotkania, strzelając zwycięskiego gola dla Fiorentiny. Krzysztof Piątek zagrał od deski do deski.

Dla Polaka to pierwsza asysta w tym sezonie w dziesiątej rywalizacji ligowej. W wymienionej liczbie meczów udało mu się jeszcze zdobyć 3 bramki. Jego drużyna zajmuje 11. pozycję w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech i dzierży 19 oczek.

Serie A – 14. kolejka
Fiorentina – Salernitana 2:1
15′ Bonaventura, 55′ Dia, 81′ Jović