Obserwowaliśmy przy Łazienkowskiej dwie różne połowy w wykonaniu naszych finalistów Mundialu. Charakterystyka obrazu gry była jasna; widzieliśmy kolektywne akcje Chile i… kontry Polaków.

Gorąco robiło się w pierwszych minutach pod polem karnym Polaków. Arthuro Vidal i Alexis Sanchez dbali o tempo akcji konstruowanych przed szesnastką Biało-Czerwonych. W bramce jednak dobrze spisywał się Łukasz Skorupski. Drużyna trenera Czesława Michniewicza miała jednak problem z wypracowywaniem sobie sytuacji strzeleckich i dopiero w 20. minucie Arkadiusz Milik postraszył Claudio Bravo. Ataki Chilijczyków słabły wraz z nadejściem przerwy, a Szymon Żurkowski próbował rozgrywać piłkę i napędzać kolejne akcje ofensywne. Po 45 minutach było 0:0 w nudnym show na niebezpiecznej murawie, a zawodnicy zachowywali się tak, jakby to spotkanie rozegrać musieli.

W drugiej połowie to Polacy zaczęli częściej strzelać na bramkę Bravo. Przyjezdni jednak jak się okazało byli groźni tylko w pierwszej części środowego test-meczu, bo problemy z wykańczaniem akcji powodowały daremne zużycie sił przez drużynę Eduardo Berizzo. Ożywienie Polaków nastąpiło dopiero w ostatnich minutach spotkania, kiedy to sprytem i czujnością w polu karnym strzeżonym przez Garego Medela wykazał się Krzysztof Piątek. El Pistolero dobił piłkę po egzekwowanym rzucie rożnym w 85. minucie. Wynik do końca meczu już się nie zmienił i Polacy mogą w dobrych nastrojach lecieć do Kataru i czekać na wtorkowe starcie z Meksykiem.

Polska – Chile  1:0 (0:0)