Obserwowaliśmy przy Łazienkowskiej dwie różne połowy w wykonaniu naszych finalistów Mundialu. Charakterystyka obrazu gry była jasna; widzieliśmy kolektywne akcje Chile i… kontry Polaków. 

Gorąco robiło się w pierwszych minutach pod polem karnym Polaków. Arthuro Vidal i Alexis Sanchez dbali o tempo akcji konstruowanych przed szesnastką Biało-Czerwonych. W bramce jednak dobrze spisywał się Łukasz Skorupski. Drużyna trenera Czesława Michniewicza miała jednak problem z wypracowywaniem sobie sytuacji strzeleckich i dopiero w 20. minucie Arkadiusz Milik postraszył Claudio Bravo. Ataki Chilijczyków słabły wraz z nadejściem przerwy, a Szymon Żurkowski próbował rozgrywać piłkę i napędzać kolejne akcje ofensywne. Po 45 minutach było 0:0 w nudnym show na niebezpiecznej murawie, a zawodnicy zachowywali się tak, jakby to spotkanie rozegrać musieli.

W drugiej połowie to Polacy zaczęli częściej strzelać na bramkę Bravo. Przyjezdni jednak jak się okazało byli groźni tylko w pierwszej części środowego test-meczu, bo problemy z wykańczaniem akcji powodowały daremne zużycie sił przez drużynę Eduardo Berizzo. Ożywienie Polaków nastąpiło dopiero w ostatnich minutach spotkania, kiedy to sprytem i czujnością w polu karnym strzeżonym przez Garego Medela wykazał się Krzysztof Piątek. El Pistolero dobił piłkę po egzekwowanym rzucie rożnym w 85. minucie. Wynik do końca meczu już się nie zmienił i Polacy mogą w dobrych nastrojach lecieć do Kataru i czekać na wtorkowe starcie z Meksykiem.

 

Polska – Chile  1:0 (0:0)

85’ Piątek

 

Składy:

Polska: Łukasz Skorupski – Jan Bednarek (79′ Mateusz Wieteska), Kamil Glik (46′ Bartosz Bereszyński), Jakub Kiwior – Robert Gumny, Grzegorz Krychowiak (67′ Damian Szymański), Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski (67′ Kamil Grosicki) – Karol Świderski (59′ Jakub Kamiński), Arkadiusz Milik (59′ Krzysztof Piątek).

Chile: Claudio Bravo – Guillermo Soto (89′ Juan Delgado), Francisco Sierralta (89′ Diego Rubio), Guillermo Maripán, Gabriel Suazo – Marcelino Nunez, Gary Medel, Victor Mendez (76′ Michael Fuentes), Arturo Vidal – Alexis Sanchez, Diego Valencia (76′ Dario Osorio).

Żółte kartki: Bednarek, Piątek (Polska) oraz Soto, Nunez, Medel (Chile).

Sędzia: Harm Osmers (Niemcy).

Widzów: 27 968.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!