Żyła

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce! Zawody wygrał Anze Lanisek.

Polak po pierwszym skoku na odległość 143 metrów znajdował się na czwartej lokacie. W finałowej serii wylądował zaledwie metr bliżej, ale pozwoliło mu to na wskoczenie na podium w dzisiejszym konkursie!

Ze świetnej strony pokazał się także Dawid Kubacki, który skończył zmagania na czwartym miejscu (139,5 m; 139,5 m), dzięki czemu utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Najlepszy w sobotni poranek okazał się Anze Lanisek, który w pierwszej serii ustanowił nowy rekord skoczni – 149 metrów.  W drugiej skoczył 141,5 metra, co pozwoliło mu zwyciężyć w całych zawodach. Tuż za nim na drugiej lokacie znalazł się Stefan Kraft (141,5 m; 144 m), który przegrał zaledwie o 1,3 pkt.

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, to 18. był Kamil Stoch (135,5 m; 131 m) a 26. Paweł Wąsek (133,5 m; 129,5 m). Na pierwszej serii swój udział w zawodach zakończyli natomiast: 35. Aleksander Zniszczoł (130 m), 44. Tomasz Pilch (123 m) i 46. Jakub Wolny (119 m).