ŁUKASZ KOLENDA fot. Anna Kmiotek polski-sport.ocm

Śląsk Wrocław w EBL nie zaznał porażki. Inaczej jest w rozgrywkach europejskich. Dziś w Londynie przegrali z miejscowymi Lions. O wyniku przesądziło otwarcie czwartej odsłony.

Najskuteczniejsi w Śląsku byli Jermiah Martin, Kodi Justice i Conor Morgan zdobywcy odpowiednio: 18,15 i 14 oczek. W ekipie mistrzów Polski brakowało skuteczności w rzutach dystansowych. W tym elemencie Śląsk legitymował się skutecznością na poziomie 6 na 24. I dokładając do tego aż 17 popełnionych strat obraz gry wrocławian wyglądał na tle rywali mało specjalnie. Jeszcze po trzech kwartach można było próbować wierzyć w walkę o wygraną. Jednak pierwsze trzy minuty ostatniej kwarty należały do London Lions. Ekipa z stolicy Wielkiej Brytanii wygrała moment spotkania 13:0. Na to Śląsk nie miał odpowiedzi.

Dla wrocławian to szósta porażka w sześciu spotkaniach w Euro Pucharze.

LONDON LIONS – ŚLĄSK WROCŁAW  97:80   (25:18, 23:27, 20:18, 29:17)