Skra Bełchatów

W meczu 13. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów podjęła Jastrzębski Węgiel. Liderujący zespół z Jastrzębia przegrał 2:3.

To miało być jedno z hitowych spotkań. Lider PlusLigi – Jastrzębski Węgiel spotkał się z dziewiątą w tabeli PGE Skrą Bełchatów. Przed samym meczem okazało się, że Benjamin Toniutti (Jastrzębski Węgiel) nie wystąpi z powodu skręcenia kostki na jednym z treningów.

Początek spotkania był rozgrywany pod dyktando siatkarzy z Jastrzębia. Skra nawet przez chwilę nie potrafiła wyjść na prowadzenie w tym meczu ciągle goniąc wynik i popełniając wiele błędów w polu serwisowym i ataku. Mylił się Dick Kooy, Filippo Lanza, a nawet Atanasijević. Po drugiej stronie siatki każdy z elementów działał na korzyść Jastrzębskiego Węgla, który bez problemu zwyciężył w pierwszej partii 25:20.

W drugim secie to Skra się przebudziła i zaczęła punktować skutecznie Jastrzębian wychodząc na kilkupunktową przewagę. Tym razem sporo błędów własnych popełniali goście, a gospodarze korzystali z tego i zdobywali punkty całymi seriami. Wynik znów 25:20, ale dla Skry.

W trzeciej partii wszystko zaczęło wracać do normy. Znów to Jastrzębski Węgiel zdecydowanie lepiej kontrolował przebieg spotkania i dyktował swoje warunki na boisku. Skra była w stanie nadążać tylko do stanu 8:8, od tego momentu to goście zdobyli sześć punktów z rzędu, dzięki świetnym serwisom Jana Hadravy. Gospodarze nie byli w stanie już tego odrobić. Przegrali seta 17:25.

Czwarty set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Przez długi czas to Skra była na minimalnym, dwu punktowym prowadzeniu. Z czasem jednak Jastrzębski Węgiel się zbliżył punktowo. Później znów Skra odskoczyła na trzy oczka. Goście złapali ją dopiero przy stanie 19:19, kiedy zdołali wyrównać, a chwilę później nawet wyjść na prowadzenie. Mimo wszystko w końcówce to Skra okazała się lepsza wygrywając 27:25.

O końcowym wyniku spotkania miał zadecydować tie-break. W nim od początku do końca lepsi byli gospodarze wygrywając 15:11 i w całym spotkaniu 3:2.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25,25:20,17:25,27:25,15:11).

MVP: Mateusz Bieniek

Skra Bełchatów: Kłos, Kooy, Atanasijevic, Łomacz, Bieniek, Lanza, Piechocki.

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Wiśniewski, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Macyra, Popiwczak.