W spotkaniu 13.kolejki PlusLigi LUK Lublin pokonał na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:2 i awansował na 11 miejsce w tabeli wyprzedzając Indykpol AZS Olsztyn, które swoje spotkanie rozegra w dniu dzisiejszym.

W secie otwierającym spotkanie początek spotkania to gra punk na punkt i „trzymanie” wyniku do stanu 13:12 gdy trzy punkty z rzędu zdobył zespół Ślepska i wyszedł na prowadzenie 15:12, które utrzymał do końca seta i zwyciężył 25:22.

W drugi set lepiej weszli zawodnicy z Lublina którzy rozpoczęli seta od dwóch zdobytych punktów. Gospodarze wynik dogonili i wyszli na prowadzenie 14:12. Gospodarze dobrze punktowali i prowadzili 21:17 by stracić trzy punkty z rzędu, a w końcówce seta lepiej i pewniej atakowali zawodnicy LUK-u i to oni zwyciężyli w drugim secie.

Trzeci set był wyrównany jednak gra zawodników z Suwałk załamała się od stanu 14:14 gdy to Lublinianie zdobyli sześć punktów z rzędu, a za chwile powiększyli przewagę do ośmiu punków (23:15). Ostatecznie LUK triumfował w trzecim secie 25:17.

Otwarcie czwartej partii należało do zawodników gospodarzy, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 7:3. Jednak w kolejnych akcjach przyjezdni dobrze bronili i wyprowadzali dobre kontrataki i zbliżyli się do rywali na jeden punkt (13:12). Gospodarze jednak nie pozwolili na wyrównanie i ponownie odskoczyli na cztery punkty (17:13). W kolejnej fazie seta Lublinianie odrobili straty i ponownie zbliżyli się do rywali na dwa punkty do stanu 22:20. Jednak od tego momentu punktowali tylko gospodarze, którzy wygrali czwartego seta i doprowadzili do tie breaka.

Decydujący set rozpoczął się od zdobycia dwóch punktów przez zespół LUK-u , który za chwile stracił prowadzenie by prowadzi po chwili już 9:5. Gospodarze nie potrafili odrobić strat i to zespół z Lublina mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 10:15)