Monika Skinder

Dziś w Lillehammer odbywały się sprinty stylem dowolnym kobiet i mężczyzn. Na starcie u pań stanęła Monika Skinder, a u panów Maciej Staręga oraz Kamil Bury.

Rywalizacja rozpoczęła się od porannych kwalifikacji. W nich Monika Skinder uzyskała dwudziesty dziewiąty czas (3:23.73), który premiował ją awansem do ćwierćfinału. Przepustkę do 1/4 finału wywalczył również z trzydziestym czasem Maciej Staręga (2:57.08). Pożegnać z dalszymi zmaganiami musiał się Kamil Bury, który zajął trzydziestą trzecią lokatę (2:57.67).

Skinder w trzecim ćwierćfinale rywalizowała ze Szwedką Emmą Ribom, dwoma Norweżkami: Amalie Haakonsen Ous i Tiril Udnes Weng, a także reprezentującą Finlandię Kristą Parmakoski i Szwajcarką Leą Fischer. Niestety mimo walki Polka zajęła trzecią pozycję (3:25.87), za Weng i Ribom, która nie dała jej awansu do półfinału. Ostatecznie Monika Skinder zakończyła zmagania na szesnastej pozycji.

Wyniki kobiet:

1. Emma Ribom 3:20.40

2. Maja Dahlqvist +0,17 sek.

3. Tiril Udnes Weng +1,11 sek.

————————————

16. Monika Skinder

Staręga biegł w drugim półfinale wraz z Norwegami Haavardem Solaasem Taugboel i Simenem Myhre, Włochem Federico Pellegrino, Brytyjczykiem Andrew Youngiem i Szwajcarem Romanem Schaadem. Podobnie jak Skinder zakończył rywalizację poza półfinałem, zajmując czwarte miejsce (3:03.63). Polski biegacz wyprzedził Younga i Schaada. W klasyfikacji końcowej sprintu wylądował na dwudziestym czwartym miejscu.