W pojedynku sąsiadów z tabeli Luk Lublin pokonał 3:0 Cuprum Lubin i wyprzedził w tabeli dzisiejszego rywala awansując na jedenaste miejsce.

Zespół z Lublina po trzech zwycięstwach z rzędu spotkanie z Lubinianami rozpoczął bardzo dobrze i już na początku zyskali pięciopunktową przewagę prowadząc 8:3. Przyjezdni zbliżyli się na dwa punkty (12:10) jednak chwile później nieudane ataki pozwoliły odskoczyć gospodarzą ponownie na pięć punktów i ostatecznie zwyciężyli w otwierającym spotkanie secie 25:20.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego, bo już na początku gospodarze osiągnęli pięć punktów przewagi (9:4). Przyjezdni nie potrafili odrobić strat, a gospodarze grali pewnie i zwyciężyli 25:17.

W trzecim secie wyrównana gra trwała do momentu 4:5, a wtedy cztery punkty z rzędu zdobyli gospodarze, którzy jednak za chwile grali bardzo źle w ataku i pozwolili wyjść na prowadzenie Cuprum. Lubinianie prowadzili już czterema punktami jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania 15:15. Jednak chwile później goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie jednak w końcówce spotkania Luk zbliżył się do rywali na jeden punkt (21:22), a za chwile mieli pierwszą piłkę meczową, którą wykorzystali i wygrali 25:23, a w całym meczu 3:0.

Luk Lublin – Cuprum Lubin 3:0 ( 25:20, 25:17, 25:23)