W czwartej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się z belgijskim Decospanem VT Menen i po jednostronnym pojedynku pokonała rywali 3-0.

W grupie D Ligi Mistrzów przyszedł czas na drugi pojedynek Zaksy z Menen. Podobnie jak niecały miesiąc temu siatkarze z Belgii musieli uznać wyższość swojego rywala.

W pierwszym secie tylko na początku obie ekipy szły punkt za punkt. W pewnym momencie po ataku Aleksandra Śliwki to Zaksa urwała się na trzy punkty przewagi i trzymała swoje prowadzenie. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie mieli problemów z przyjęciem, dobrze sprawdzali się w też w ofensywie. Szczególnie wyróżniał się Bartłomiej Kluth oraz Wojciech Żaliński, którzy raz po raz punktowali rywali. Set zakończył się zwycięstwem Zaksy 25:16.

Druga partia rozpoczęła się od błędów polskiego zespołu. To jednak nie trwało długo. Zaksa szybko pozbierała się i rozpoczęła budowanie swojej przewagi. Głównie robiła to dzięki grze w bloku oraz dobrej dyspozycji w polu serwisowym. Goście próbowali odrabiać straty zaliczając dwa bloki, ale to było za mało na tak świetnie dysponowaną Zakse. Kolejny raz seta po swojej stronie zapisali gospodarze wygrywając 25:17.

Ostatni set to również popis Zaksy, która bardzo szybko wyszła na wysokie prowadzenie. Belgijski zespół czuł, że wymyka im się zwycięstwo, ich trener wpuścił więc na boisko zmienników, którzy odrobili kilka punktów, ale na niewiele końcowo się to zdało. Gospodarze grali dobrze w każdym elemencie przez co nawet rozpaczliwe starania Decospan VT Menen nie pomogły. Zaksa wygrała ostatnią partię 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle po tej wygranej znajduję się na drugim miejscu w tabeli Ligi Mistrzów z dziewięcioma punktami. Decospan VT Menem po czterech przegranych meczach musi zadowolić się z ostatniej pozycji.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Decospan VT Menem 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)

MVP: Wojciech Żaliński

ZAKSA: Żaliński, Kluth, Smith, Paszycki, Janusz, Śliwka, Shoji.

Menem: Capet, Dermaux, Sinesael, Van de Velde, Van Hoyweghen, Hanninen, Stuer.