Fot: Twitter

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał w meczu 4.kolejki Ligi Mistrzów bułgarski Hebar Pazardżik 3:0 i utrzymał pozycję lidera grupy „B’.

Aktualny lider tabeli był uznawany za faworyta i miało to potwierdzenie w czasie spotkania pomijając partię otwierającą w której gra była wyrównana, a ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy lidera PlusLigi, którzy wygrali 26:24. W drugim secie lider grupy „B”, który doznał dotychczas jednej porażki bardzo szybko objął trzypunktowe prowadzenie, które powiększał i ostatecznie pozwolił mistrzowi Bułgarii na zdobycie 15 punktów. Podobny przebieg do drugiego seta miała trzecia partia w której gospodarze szybko osiągnęli przewagę pięciopunktową (10:5), a w pewnym momencie ich przewaga wynosiła dwanaście punktów (23:21). Ostatecznie zespół prowadzony przez Michała Winiarskiego zwyciężył 25:17, a w cały mecz zakończył w trzech setach.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Hebar Pazardżik 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)