Fot: format3a.pl

Reprezentantki Polski zajęły szóste miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Calgary.

Polki w składzie Karolina Bosiek, Andżelika Wójcik i Martyna Baran z czasem 1,27,38 zajęły szóste miejsce wyprzedzając cztery ekipy. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja USA, która wyprzedziła Kanadę i Holandię.

W Calgary wystartowali inni reprezentanci Polski wśród nich był Damian Żurek, który zajął 13.miejsce w biegu na 500 metrów, a miejsca 14 i 15 zajmowali Piotr Michalski i Marek Kania. Na 23.pozycji sklasyfikowany został Jakub Piotrowski.

W wyścigu na 1500 metrów najlepsza z naszych reprezentantek była Karolina Bosiek, która zmagania ukończyła na 17.miejscu. W dywizji B wystąpił z kolei Magdalena Czyszczoń i Olga Kaczmarek, które ukończyły biegi na 9 i 16.pozycji z czasami 1.59,23 i 2.03,55.