Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 38. miejsce w drugim supergigancie zaliczanym do alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2022/2023. Wygrała Mikaela Shiffrin (USA).

Nasza najlepsza alpejka wystartowała z numerem 47. Wykonała dobry, dość czysty przejazd, niestety okazał się on zbyt wolny, by myśleć o miejscu w czołowej trzydziestce i kolejnych punktach do klasyfikacji Pucharu Świata. Uzyskała czas 1:16.18, czyli o 2.56 wolniej od zwyciężczyni, Amerykanki Mikaeli Shiffrin.

W momencie przecięcia linii mety zajmowała 35. miejsce, ale jeszcze trzy zawodniczki jadące po Marynie uzyskały lepsze czasy. Ostatecznie Polka sklasyfikowana została na 38. miejscu w gronie 42 zawodniczek, które spośród 59 zgłoszonych dojechały do mety. Supergigant w Sankt Moritz okazał się zbyt trudny dla kilku bardzo utytułowanych narciarek, między innymi dla Cornelii Huetter z Austrii, Marty Bassino z Włoch, Kiry Weidle z Niemiec czy Petry Vlhovej ze Słowacji.

Wygrywając niedzielne zawody Mikaela Shiffrin odniosła swoje 77. zwycięstwo w trwającej już ponad dziesięć lat karierze. Zaledwie pięć zwycięstw dzieli ją od osiągnięcia innej Amerykanki Lindsey Vonn, która na alpejskich trasach wygrywała 82 razy. Do rekordzisty wszechczasów Szweda Ingemara Stenmarka Mikaeli brakuje dziewięciu zwycięstw.

Drugie miejsce w supergigancie zajęła Włoszka Elena Curtoni (strata 0.12 sekundy), a trzecie Francuzka Romane Miradoli (strata 0.40 sekundy). Na piątym miejscu tym razem rywalizację ukończyła Sofia Goggia (Włochy), która dzień wcześniej wygrała zjazd startując ze złamanymi kośćmi śródręcza.

W klasyfikacji generalnej prowadzi niezmiennie Mikaela Shiffrin z dorobkiem 575 punktów. Druga jest Sofia Goggia – 470 punktów, a trzecia Wendy Holdener ze Szwajcarii (376 pkt.). Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 57. pozycję z 32 punktami, ex-aequo z Norweżką Kajsą Vickhoff Lie.