Fot: RC Lens twitter

W meczu na szczycie francuskiej Ligue 1 RC Lens w składzie z Przemysławem Frankowskim pokonało 3:1 PSG, a wynik spotkania w piątej minucie otworzył reprezentant Polski dla którego było to pierwsze ligowe trafienie w sezonie.

Frankowski bramkarza rywali pokonał po tym jak bramkarz rywali wybił piłkę przed siebie po uderzeniu zawodników gospodarzy, a do piłki dopadł Frankowski i mocnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Mistrzowie Francji odpowiedzieli niespełna cztery minuty późnej gdy do bramki gospodarzy trafił Ekitike. Po zdobyciu bramki mistrzowie Francji zaatakowali i próbowali zdobyć bramkę jednak w 28.minucie Loisa Openda otrzymał podanie i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Wynik spotkania na początku drugiej połowy ustalił Alexis Claude-Maurice, który wykorzystał podanie Opendy i strzałem z dziesięciu metrów pokonał Donnarumma.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się Łukasz Poręba, który zmienił Seko Fofana.

Dzięki zwycięstwu gospodarze zbliżyli się do zespołu z Paryża na cztery punkty.

Ligue 1 – 17.kolejka
RC Lens – PSG 3:1 (2:1)