Serie A Piłka nożna

Po bezbarwnym spotkaniu Juventus Turyn pokonał w meczu 16.kolejki Serie A Cremonese 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów dla zespołu ze stolicy Włoch zdobył w doliczonym czasie Arkadiusz Milik.

Juventus był zdecydowanym faworytem spotkania z zespołem, który znajduje się w strefie spadkowej. Niespodziewanie w 15.minucie spotkania po błędzie Wojciecha Szczęsnego, które niepotrzebnie opuścił linie bramkową i został przelobowany przez Alex Ferrari jednak po analizie VAR bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej zawodnika gospodarzy. Szczęsny miał w tym spotkaniu sporo szczęścia, bo dwukrotnie reprezentanta Polski od straty bramki ratował słupek. Niespodziewanie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry rzut wolny na bramkę zamienił Arkadiusz Milik, który w przeciągu całego spotkania nie zaprezentował nic nadzwyczajnego.

Dla 28-letniego napastnika była to piąta ligowa bramka dla zespołu Starej Damy, który plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.