LUK Lublin

W 19. kolejce PlusLigi siatkarze Luk Lublin podjęli AZS Olsztyn i przerwali serię pięciu zwycięstw z rzędu Olsztynian wygrywając z nimi 3:1.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Jeden i drugi zespół miał problem z wyjściem na większe prowadzenie. Najbardziej nerwowa była końcówka seta, kiedy obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Szczególnie wyróżniał się Karol Butryn, który kiedy trzeba było skutecznie atakował, a do tego dokładał jeszcze świetną grę przy siatce. Ostatecznie siatkarzom z Olsztyna udało się utrzymać minimalną przewagę wygrywając 25:23.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 4:1. Szybko jednak zostało to zniwelowane przez dobrą dyspozycję na zagrywce Karola Butryna. Mimo wyjścia na prowadzenie Olsztynian Lublinianie nie poddali się i odrobili stratę, a nawet wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Zaczęło być bardzo emocjonująco i widowiskowo. Oba zespoły prezentowały dobrą siatkówkę przy długich wymianach. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Malinowski doprowadził on gospodarzy do wygrania seta 25:21.

W trzecim secie to znów gospodarze mogli szybko tryumfować. Nie wykorzystali jednak swojej przewagi i dali się dojść gospodarzom, przez co czekała ich bardziej nerwowa końcówka. Mimo tego z czasem znów oderwali się punktowo i tym razem nie roztrwonili już swojej przewagi zachowując ją do końca i wygrywając partię 25:19.

W ostatnim secie goście ruszyli od samego początku do odrabiania strat wychodząc na prowadzenie. Do dobrej dyspozycji w ataku wrócił Karol Butryn i Mateusz Poręba. To jednak nie wystarczyło na Lublinian, którzy nie mieli zamiaru grać tie-breaka. Co prawda Butryn wykorzystał przechodzące piłki do ataku i wyprowadził gości na chwilowe prowadzenie, ale zaraz później Mateusz Malinowski odrobił to w polu zagrywki. LUK Lublin wykorzystał szybko piłkę meczową blokując atak Karola Butryna i wygrywając 25:23, a w całym meczu 3:1.

W tabeli PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn zajmuje ósme miejsce, pozycję niżej z takim samym dorobkiem punktowym (28) plasuje się LUK Lublin.

LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:23).

MVP: Jan Nowakowski

LUK Lublin: Nowakowski, Romać, Szerszeń, Jendryk, Komenda, Włodarczyk, Watten, Gregorowicz.

Indykpol AZS Olsztyn: Andringa, Averill, Butryn, Lipiński, Poręba, Tuaniga, Hawryluk.