Fot: format3a.pl

Drugi dzień Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim dobiegł końca. Najbardziej zadowolona może być z niego Karolina Bosiek, która została piątą zawodniczką ME.

W sobotę odbywały się kolejne wyścigi na 500 i 1000 metrów liczące się do klasyfikacji wieloboju. Bosiek na 500 metrów zajęła siódmą lokatę, natomiast na dwa razy dłuższym dystansie była czwarta. To dało jej piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wieloboju sprinterskiego! Na siódmej pozycji w ,,generalce” skończyła Andżelika Wójcik (dziś piąta pozycja na 500 metrów i ósma na 1000). Trzynaste miejsce zajęła natomiast najsłabsza z Polek Iga Wojtasik.

U panów najwyżej sklasyfikowany został Piotr Michalski – ósme miejsce (dziś piąty na 500 m. i dwunasty na 1000 m). Oczko niżej uplasował się Damian Żurek – dziewiąta pozycja (dziś dziewiąty na 500 m. i ósmy na 1000 m). Najgorzej wypadł Jakub Piotrowski – siedemnasta lokata.

Poza wielobojem odbywały się także biegi na 3000 metrów kobiet i 5000 metrów mężczyzn. Magdalena Czyszczoń zajęła siódme miejsce (4.17.66). Na trzynastej lokacie zakończyła Olga Kaczmarek (4.34.62). Szymon Pałka natomiast był jedenasty (6.43.49).