Rozpędzający się z meczu na mecz w Lidze Mistrzyń ŁKS Commercecon sprawił w 3. swoim pojedynku dużą niespodziankę, pokonując 3-1 trzecią ekipę Europy w poprzednim sezonie Fenerbahce HDI Stambuł. Szczególnie imponująco wyglądały w wykonaniu ełkaesiaczek dwa ostatnie sety, w których turecki zespół nie miał nic do powiedzenia.

Gospodynie tego spotkania były niezwykle skoncentrowane i od pierwszych piłek udowadniały, że stać je na równą grę z utytułowanym rywalem. Po ataku Valentiny Diouf łodzianki prowadziły 12:10, a w kolejnych akcjach przewaga gospodyń rosła. Pomyłka Ariny Fiedorowcewej dała Wiewiórom prowadzenie 17:11. Wprawdzie później turecki zespół odrobił kilka punktów, ale przewaga łodzianek była na tyle wysoka, że spokojnie wygrały 25:21.

Świetnie gospodynie rozpoczęły drugą partię (4:0). Wydawało się, że Ełkaesianki mają w swoich rękach wszystko, aby wygrać również i tego seta. Sytuację po stronie Fenerbahce ratowały Ana Cristina Souza i Beliz Baskir. Ich wysoka skuteczność w ataku pozwoliła przyjezdnym odrobić straty. Turczynki dobrze grały również blokiem. W efekcie nie tylko wyrównały stan seta, ale zmieniły jego losy i wygrały 25:22.

Początek trzeciego seta to wyrównana walka, gospodynie grały jednak bardzo cierpliwie. Wszystkie zawodniczki grały bardzo równo, a Roberta Ratzke mogła sprawiedliwie rozdzielać piłki do ataku. W połowie seta łodzianki prowadziły już 16:11 i tym razem nie dały sobie odebrać przewagi. Piłkę meczową Ełkaesianki miały po akcji Kamili Witkowskiej, a chwilę później gospodynie cieszyły się z wygranej 25:16.

Od początku czwartego seta łodzianki grały pewnie, prowadziły 5:3 po zablokowaniu Fiedorowcewej. Gdy skutecznie zaatakowała Diouf, było 14:11 dla Ełkaesianek. Turecki zespół nie zamierzał odpuścić i zmniejszył straty do dwóch „oczek”. Gorąco było od emocji nie tylko na parkiecie, ale i na trybunach. Łodzianki niesione dopingiem grały doskonale i w efekcie triumfowały do 19, a cały mecz 3:1.

ŁKS Commerceceon Łódź – Fenerbahce HDI Stambuł 3:1 (25:21, 22:25, 25:16, 25:19)

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróżdż, Hryshchuk, Ratzke, Gajer, Alagierska-Szczepaniak, Scuka, Piasecka, Maj-Erwardt, Krawczyk, Drabek
Fenerbahce HDI Stambuł: Macris, Lazareva, Eroglu, Cetin, Diken, Fedorovtseva, Ana Cristina, Boz, Dundar, Unal, Baskir, Orge

Źródło: lkscommerceconlodz.pl