2022.12.28 Krakow Siatkowka mezczyzn, Plusliga, sezon 2022/23 Barkom Kazany Lwow - Projekt Warszawa N/z Siatkarze Projektu, radosc Foto Krzysztof Porebski / PressFocus 2022.12.28 Krakow Volleyball men, Plusliga - polish top league, first level, 2022/2023 season Barkom Kazany Lwow - Projekt Warszawa Siatkarze Projektu, radosc Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

W meczu 20. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin podjął Projekt Warszawa. Goście wygrali spotkanie 3:0. To już ich dwunaste zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi.

Lubinie byli mocno osłabieni. W kadrze meczowej znalazło się zaledwie jedenastu siatkarzy i tym zasobem trener Paweł Rusek musiał sobie radzić.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy Cuprum Lubin, którzy dobrze prezentowali się w ataku. Szczególnie brylował w tym aspekcie Kevin Tillie. Kiedy na zagrywkę po stronie gości powędrował Illia Kowaliow sytuacja się zmieniła i to Projekt Warszawa wyszedł na prowadzenie. Taki stan rzeczy długo się nie utrzymał, bo Cuprum Lubin też pokazał, że potrafi serwować i skutecznie grać przy siatce. Ostatecznie jednak całą stratę odrobił i wyprowadził na prowadzenie siatkarz Projektu Warszawa Linus Weber, który w polu serwisowym posyłał bardzo trudne zagrania. Lubinianie pod koniec byli jeszcze w stanie jakkolwiek odpowiedzieć asem Grzegorza Pająka. To okazało się zbyt małym krokiem do wygrania seta. Projekt Warszawa wygrał 25:21.

Druga partia była prawdziwym pokazem siły na zagrywce ze strony Warszawian, którzy kompletnie rozbili w przyjęciu Cuprum Lubin. Goście prowadzili wysoko 9:3 i powiększali jeszcze swoją przewagę. Siatkarze gospodarzy nie potrafili znaleźć rozwiązania na dobrze dysponowanych rywali i przegrali 17:25.

W trzecim secie siatkarze Cuprum Lubin wrócili do prezentowania swojej dobrej siatkówki. Bardzo szybko zbudowali sobie pięciopunktową przewagę po świetnej grze w polu serwisowym utrudniając zadanie w ataku Projektowi. Wydawało się, że już nic nadzwyczajnego się nie stanie i Cuprum urwie seta Warszawianom. Tak się jednak nie stało z powodu wejścia na zagrywkę Kevina Tillie, który zdobył pięć punktów z rzędu doprowadzając do remisu. Gra zaczęła toczyć się punkt za punkt, ale w końcówce lepsi okazali się siatkarze z Warszawy wygrywając 25:23 i w całym spotkaniu 3:0

Projekt Warszawa zajmuje piątą lokatę w PlusLidze z trzydziestoma pięcioma punktami, a Cuprum Lubin dwunastą przeplatając zwycięstwa porażkami.

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 17:25, 23:25)

MVP: Linus Weber

Cuprum Lubin: Pająk, Berger, Kaźmierczak, Lorenc, Kowaliow, Pietraszko, Szymura, Kapica, Ferens, Kubica.

Projekt Warszawa: Tillie, Nowakowski, Weber, Szalpuk, Wrona, Firlej, Wojtaszek, Semeniuk, Janikowski.