Jan Zieliński

Para polsko-chińska i polsko-francuska przegrała w pierwszej rundzie mikstów w Australian Open. Zarówno Jan Zieliński jak i Alicja Rosolska musieli pogodzić się z odpadnięciem.

Jan Zieliński wraz z Chinką Zhaoxuan Yang podjęli Kanadyjczyka Maxa Purcell’a oraz Australijkę Gabriela Dabrowski.

W pierwszym secie rywale pary polsko-chińskiej wygrali cztery gemy z rzędu przełamując dwukrotnie Zielińskiego i Yang. Dopiero po tym Polak i Chinka obudzili się wygrywając dwa gemy przy swoim podaniu. To jednak nie wystarczyło na lepiej dysponowanych przeciwników, którzy pewnie zwyciężyli 6:2.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Zieliński i Yang znów pozwolili na wygranie czterech gemów z rzędu parze kanadyjsko-australijskiej. Później hurtowo wygrali pięć gemów z rzędu podwójnie przełamując Purcell’a i Dabrowski. Rywale już więcej gemów nie oddali wygrywając w końcówce swój serwis oraz przełamując przeciwników doprowadzając do wygranej 7:5.

I. runda miksta w Australian Open:

Gabriela Dabrowski/Max – Zhaoxuan Yang/Jan Zieliński 2:0 (6:2, 7:5)

Alicja Rosolska wystąpiła w parze z Francuzem Jeanem Julienem Rojerem przeciwko duetowi australijskiemu – Maddison Inglis i Jasonem Kublerem.

W pierwszym secie para polsko-francuska musiała gonić wynik. Trzy razy odrobiła straty przełamując rywali. Później natomiast obroniła się przed pięcioma setowymi piłkami z rzędu. Niestety w tie-breaku to Australia okazała się lepsza wygrywając 7:6(8).

Druga partia przyniosła świetną grę Polki i Francuza, którzy wygrywali gemy przy swoim podaniu, a także trzykrotnie przełamali swoich przeciwników. Parze australijskiej udało się wygrać przy własnym serwisie tylko jednego gema przegrywając 1:6.

O zwycięstwie miał zadecydować super tie-break. W nim jedna i druga para nie chciała odpuścić. Oba duety wymieniały się na prowadzeniu, przez co ciągle mieliśmy zwroty akcji. Ostatecznie lepiej trudy spotkania wytrzymał mikst australijski, który pokonał Polkę i Francuza 11:9.

Maddison Inglis/Jason Kubler – Alicja Rosolska/Jean-Julien Rojer 2:1 (7:6(8), 1:6, 11-9)