BM Stal Ostrów Wielkopolski zdecydowanie triumfowała w meczu 18. serii Energa Basket Ligi z Twardymi Piernikami Toruń. Po pierwszej kwarcie torunianie mogli mieć nadzieję na walkę, ale w drugiej ostrowianie szybko wybili im jakiekolwiek szansę na korzystny wynik.

Pierwsze akcje spotkania należały do gospodarzy. Po trafieniu zza łuku Josha Perkinsa ostrowianie prowadzili 7:3. Jednak to było sygnałem by Twarde Pierniki zaczęły trafiać. Torunianie szybko zaliczyli serię 5:0. Spotkanie się wyrównało, a walka gości mogła się podobać. Właśnie drużyna z grodu Kopernika złapała swój mini rytm. W niespełna minutę uciekli do stanu 9:16. Jednak przez ostatnie 2,5 minuty przyjezdni już nie mogli zdobyć punktów. Właśnie na przełomie pierwszej i drugiej kwarty ostrowianie wyszli na minimalne prowadzenie. W nieco ponad cztery minuty Stal zaliczyła serię 10:2. Jak się okazało to było preludium do tego co nastąpiło później. Torunianie powoli tracili skuteczność. Gdy trafiali swoje rzuty Mateusz Zębski i Damian Kulig gospodarze prowadzili piętnastoma punktami. Przez siedem minut drugiej kwarty torunianie zdobyli tylko sześć punktów. Ostatnie cztery minuty ostrowianie wygrali 9:0, dzięki czemu odjechali rywalom na stan 44:24 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana zanotował kolejną serię punktową, tym razem 12:0 i po kolejnej trójce Damiana Kuliga miał już blisko 30 punktów przewagi! Duet Sterling Gibbs – Vasa Pusica starał się na to reagować, ale kilka ich akcji to zdecydowanie za mało. Po 30 minutach i wsadzie Aigarsa Skele było aż 67:38. Ostatnia część spotkania tak naprawdę niczego już nie mogła zmienić, ponieważ przewaga gospodarzy była zbyt wysoka. Po sześciu punktach z rzędu BM Stal prowadziła nawet 35 punktami, a ekipa trenera Cedrica Heitza nie miała już szans na odrobienie strat.

Najlepszym graczem gospodarzy był Nemanja Djurisić z 22 punktami i 9 zbiórkami. Joey Brunk zdobył 14 punktów i 11 zbiórek dla gości.

BM STAL OSTRÓW WLKP. – ARRIVA TWARDE PIERNIKI TORUŃ  90:58  (13:16, 31:8, 23:14, 23:20)

BM Stal: Nemanja Djursić 22, Aigars Skele 18, Damian Kulig 17, Mateusz Zębski 10, Jakub Garbacz 5, Joshua Perkins 5, Adonis Thomas 4, Ojars Silins 3, Bartosz Rychwalski 2, Filip Siewurk 2, Alekansder Załucki 2.

Arriva Twarde Pierniki: Joey Brunk 14, Bartosz Diduszko 9, Sterling Gibbs 8, Aaron Cel 7, Stefan Kenić 6, Kacper Gordon 6, Vasa Pusica 6, Wojciech Tomaszewski 2