Kolarstwo Torowe
commons.wikimedia.org / Tim Rademacher

W drugim dniu Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym najlepiej zaprezentowała się Patrycja Lorkowska w wyścigu eliminacyjnym zajmując szóste miejsce. Pozostałe polskie występy były dalekie od ideału.

W wyścigu eliminacyjnym kobiet wystąpiła Patrycja Lorkowska. Polska kolarka bardzo długo jechała z tyłu stawki. Mimo to udawało jej się unikać odpadnięcia. W pewnym momencie Lorkowska przewróciła się, a wyścig został przerwany. Polka pozbierała się i wróciła do rywalizacji zajmując szóste miejsce.

W wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego przyszło zmagać się Patrykowi Rajkowskiemu. W eliminacjach Polak miał siódmy czas – 1:00,983, który dał mu przepustkę do czołowej ósemki. Wieczorem Rajkowski uzyskał gorszy czas – 1:01.519, ale to nie zmieniło jego pozycji (7. miejsce).

Później do walki ruszyły polskie drużyny w wyścigu na dochodzenie. Najpierw Karolina Karasiewicz, Wiktoria Pikulik, Daria Pikulik i Olga Wankiewicz uplasowały się na siódmej lokacie (4:23,884), a potem Kacper Majewski, Filip Prokopyszyn, Bartosz Rudyk i Szymon Sajnok zajęli ósmą lokatę (3:57,819).

W sprincie zarówno Nikola Sibiak jak i Paulina Petri musiały pożegnać się z rywalizacją na etapie 1/8 finału. W kwalifikacjach Polki miały kolejno dwunasty (10,912) i piętnasty czas (11,100). To wystarczyło do wywalczenia awansu do 1/16 finału. Tam Sibiak zmierzyła się z Czeszką Jabornikovą wygrywając z nią. Petri natomiast okazała się szybsza od Hiszpanki Roige. W 1/8 obie Polki musiały uznać wyższość swoich rywalek. Od Sibiak lepsza była Holenderka van der Wouw, a od Petri – Niemka Friedrich.

Ostatnim polskim akcentem dziś był w wyścigu punktowym Wojciech Pszczolarski. Polak był w stanie nadrobić okrążenie zyskując dwadzieścia punktów. Później jednak jego dyspozycja spadła. Pszczolarski do końca wyścigu zdobył tylko dwa punkty, które dały mu ostatecznie jedenaste miejsce.