Daria Pikulik

Daria Pikulik się nie zatrzymuje i trzeciego dnia Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym wywalczyła dla Polski srebrny medal w omnium.

W omnium Pikulik czuje się jak ryba w wodzie. Tak też było i dziś gdy walczyła o medal. W pierwszej części, która składa się ze scratchu Polka finiszowała na trzeciej pozycji, takiej samej jak w środę, kiedy zdobywała brązowy medal w tej konkurencji. Drugą konkurencją składającą się na omnium był wyścig tempowy. W nim Pikulik lekko straciła wygrywając tylko dwa finisze, przez co spadła w klasyfikacji generalnej poza podium. Polska kolarka odkuła się za to w wyścigu eliminacyjnym, gdzie zawędrowała aż do finału i dzięki temu awansowała na drugą lokatę. Ostatnią konkurencją był wyścig punktowy. W nim Pikulik zdobywała cenne punkty na lotnych finiszach. Do tego dołożyła jeszcze podwójne punkty na mecie z premii. To wszystko złożyło się na wicemistrzostwo Europy w omnium!

Dobre wiadomości napłynęły także z męskiego sprintu. Mateusz Rudyk w eliminacjach miał trzeci czas (9,562 s), który dał mu wolny los w 1/16 finału. W 1/8 Rudyk rywalizował z Czechem Martinem Cechmanem, którego pewnie pokonał. W ćwierćfinale trafił na Jacka Carlina. Brytyjczyk dwukrotnie był wolniejszy od Polaka. Dzięki temu Rudyk wystąpi jutro w półfinale z Michaiłem Jakowlewem. Drugi z Polaków Rafał Sarnecki odpadł w 1/8 finału z Francuzem Rayanem Helalem.

W wyścigu indywidualnym mężczyzn na cztery kilometry nie zobaczymy żadnego Polaka w finale. Zarówno Bartosz Rudyk jak i Kacper Majewski skończyli rywalizację na kwalifikacjach uzyskując kolejno dwunasty (4:14,831) i trzynasty czas (4:15,403).

Na koniec mogliśmy ekscytować się wyścigiem panów na sześćdziesiąt okrążeń. W stawce był jeden Polak – Filip Prokopyszyn, który uplasował się na dziesiątej lokacie.