Jagiellonia Białystok vs Pogoń Szczecin

W 20. kolejce PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podjęła u siebie Pogoń Szczecin. Goście dużo strzelali, ale to ,,Jaga” była celniejsza i zgarnęła trzy punkty.

W pierwszej połowie częściej przy piłce utrzymywali się Portowcy. Mimo to, to Jagiellonia jako pierwsza strzeliła do bramki rywala w 12. minucie. Gol ten nie został jednak uznany z powodu spalonego Wędrychowskiego. Pogoń Szczecin skupiała się na konstruowaniu ataku pozycyjnego, z którego nie potrafiła zagrozić golkiperowi ,,Jagi”. Wreszcie coś się w tej kwestii ruszyło. Najpierw z kontry uderzył Kowalczyk, ale jego strzał wpadł w ręce Alomerovića. Chwilę później tylko w poprzeczkę trafił Kamil Grosicki. Jagiellonia Białystok natomiast spróbowała zaskoczyć z dystansu Stipicę, ale próba Kupisza była po prostu zbyt słaba. Pierwsza część spotkania w Białymstoku zakończyła się bezbramkowo.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzeń Pogoni Szczecin. Swoich sił próbował Wędrychowski i Dąbrowski, ale na ich strzały odporny był golkiper Jagielloni Alomerović. Bliski trafienia w 54. minucie był Kowalczyk, który z zaledwie kilku metrów fatalnie spudłował i posłał piłkę obok bramki. W 57. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Wdowik, a główką do siatki wpakował piłkę Kupisz. Goście chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Stąd też ich liczne strzały na bramkę rywala. Wszystkie z nich jednak były albo niecelne albo wybronione przez Alomerovicia. Do tego nie pomagały warunki, bo w okolicach siedemdziesiątej minuty w Białymstoku zaczął sypać śnieg. Pogoń dominowała w strzałach (trzynaście do czterech), ale nie przynosiło jej to gola. Jagiellonia natomiast nie miała problemu kolejny raz umieścić piłki w siatce. Tym razem w 79. minucie zrobił to Imaz i podwyższył prowadzenie ,,Jagi” na 2:0. Do końca meczu nie padły już żadne bramki. Gospodarze zwyciężyli 2:0, a Pogoń Szczecin musiała pogodzić się z przegraną.

Jagiellonia Białystok dzięki zwycięstwu plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli Ekstraklasy. Pogoń Szczecin na razie utrzymuje się na piątej lokacie.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

57′ 1:0 Tomasz Kupisz (asysta Bartłomiej Wdowik)

79′ 2:0 Jesus Imaz

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović, Dusan Stojinović, Mateusz Skrzypczak, Israel Puerto, Jakub Lewicki, Nene (73′ Michal Sacek), Taras Romanczuk, Tomasz Kupisz (87′ Maciej Twarowski), Juan Camara (56′ Jesus Imaz), Maciej Bortniczuk (46′ Bartłomiej Wdowik), Bartosz Bida (73′ Paweł Olszewski).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica, Linus Wahlqvist (60′ Paweł Stolarski), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (76′ Leo Borges), Damian Dąbrowski, Marcel Wędrychowski (83′ Alexander Gorgon), Rafał Kurzawa (76′ Wahan Biczachczjan), Sebastian Kowalczyk, Kamil Grosicki, Pontus Almqvist (60′ Luka Zahović).