Śląsk podzielił się we Wrocławiu punktami z Koroną Kielce, remisując 1-1 w ramach 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Obie bramki padły w drugiej części. Wrocławianie po zwycięstwie w Szczecinie liczyli na kolejne zwycięstwo, ale nie udało im się z prowadzeniem dograć do końca pojedynku.

Ze względu na pozycje zajmowane w tabeli PKO Ekstraklasy, Korona musi być zdeterminowana w walce o utrzymanie, natomiast wciąż do komfortowej sytuacji w tym zakresie daleko Śląskowi.

Pierwsza połowa nie była ładnym widowiskiem. Wiele akcji się nie zazębiało, a jeśli już była namiastka groźnej pozycji, brakowało podania otwierającego drogę do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem, jednak początkiem drugiej części też nic nie wróżyło, że widzowie zobaczą bramki. Jednak w 53. minucie szansę mieli gracze Korony. Po dalekiej centrze w pole karne Szykawka trafił w słupek, a dobitkę instynktownie odbił przed siebie Leszczyński. Tuż przed godziną gry stadionowy spiker informował kibiców gości, że autokary już na nich czekają… Z czasem okazało się, że emocje jakieś będą. W 68. minucie podanie w pole karne otrzymał Verdasca, zagrał w kierunku Yeboaha, a ten uderzeniem z woleja umieścił piłkę w siatce, a Śląsk po urodziwej akcji objął prowadzenie. Gospodarze nie zrobili jednak nic, by prowadzenie podwyższyć, a przynajmniej utrzymać. Korona podjęła zdecydowane starania o wyrównanie rezultatu. W 80. minucie bliski wyrównania był Łukowski, którego strzał głową z bliska odbił Leszczyński. Pięć minut później w polu karnym zahaczony został Błanik i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę wyrównującą pewnym strzałem zamienił Łukowski.

W doliczonym czasie szansę uradowania wrocławskiej publiczności miał Quintana, lecz w znakomitej okazji trafił w Zapytowskiego i Śląskowi nie udało się powiększyć zapasu na strefą spadkową.

ŚLĄSK Wrocław – KORONA Kielce 1:1 (0:0)

Yeboah 68. – Łukowski 87.

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Konczkowski, Verdasca, Poprawa, Bejger (90+2. Grétarsson), V. Garcia – Yeboah (86. Quintana), Olsen (C), Bukowski (57. Leiva), Rzuchowski (57. Jastrzembski) – Expósito.
Korona Kielce: Zapytowski – Zator, Malarczyk (84. Błanik), Trojak (C), Briceag – Szpakowski (46. Petrow) – Podgórski (70. Takáč), Deaconu, Nono (70. Godinho), Łukowski – Szykawka (84. Śpiączka).