PRZEMYSŁAW ŻOŁNIEREWICZ fot.Anna Kmiotek polski-sport.com

Popisy strzeleckie zielonogórzan zwłaszcza w rzutach zza łuku. Świetnie ciągnęli wynik Przemek Żołnierewicz i Szymon Wójcik, którzy rzucili blisko połowę punktów Zastalu.

Dąbrowianie świetnie rozpoczęli to spotkanie – najpierw prowadzili 6:0, później różnica wzrosła do siedmiu punktów, a świetnie prezentował się Ousmane Drame. Straty krok po kroku odrabiali jednak Przemysław Żołnierewicz oraz Alen Hadzibegović. Po chwili do remisu doprowadził Michał Pluta. Dzięki trójce Wiktora Rajewicza po 10 minutach było 31:29. W drugiej kwarcie Enea Zastal miał okazje do kontr i dzięki temu wychodził na prowadzenie. Aktywny był też Szymon Wójcik, a po kolejnej trójce Żołnierewicza przewaga wzrosła do ośmiu punktów. MKS nie był w stanie dotrzymać kroku rywalom. Zielonogórzanie ciągle utrzymywali dobrą skuteczność w ofensywie i dlatego po pierwszej połowie wygrywali 48:61.

Trzecią kwartę zespół trenera Olivera Vidina rozpoczął od serii 0:9 i po akcji 2+1 Aleksandara Zecevicia różnica wynosiła aż 22 punkty. Później znowu świetnie prezentował się Szymon Wójcik, a po zagraniu Bryce’a Alforda goście byli lepsi aż o 30 punktów! Na parkiecie pojawił się nawet Joe Chealey, który nie był jeszcze w pełni gotowy do gry, ale to nie pomagało MKS. Po 30 minutach było 51:85. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniała, bo zielonogórzanie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. “Setkę” przekroczył Żołnierewicz, a ekipa trenera Jacka Winnickiego nadal nie mogła zatrzymać rewelacyjnego ataku rywali.

Przemek Żołnierowicz zakończył spotkanie z 28 punktami (4 asystami oraz z 7 celnymi trójkami na osiem prób), a 26 oczek i 6 zbiórek (5 na 6 za trzy) dołożył Szymon Wójcik. Dla MKS 24 punkty i 6 zbiórek zdobył Ousmane Drame.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA   88:108  (31:29, 17:32, 13:24, 27:23)