Koszykarki Polonii Warszawa odniosly historyczne zwycięstwo w rozgrywkach LOTTO 3×3 Ligi Kobiet! Po heroicznym boju pokonały w finale 20:18 czarnego konia zawodów, zespół Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń.
Tytuł, okazały puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych wywalczyły Marta Mistygacz, Anna Pawłowska, Weronika Preihs oraz Klaudia Sosnowska.
W drodze do ścisłego finału Czarne Koszule pokonały najpierw w ćwierćfinale BC Polkowice (20:7), a potem na etapie półfinału były górą w potyczce z VBV Arka Gdynia (21:13). Klaudia Sosnowska za swój występ została wyróżniona tytułem MVP turnieju finałowego we Wrocławiu!
Tym samym koszykarki Polonii poradziły sobie z niewdzięczną rolą faworytek w rozgrywce finałowej LOTTO 3×3 Ligi Kobiet.
Źródło: SKK Polonia Warszawa