Tenis

Polska tenisistka rozprawiła się w 1/8 finału turnieju z Rosjanką Ludmiłą Samsonową i powalczy o półfinał WTA 1000 w Dubaju.

Iga Świątek na awans do ćwierćfinału nie musiała długo czekać. Polka w godzinę i siedemnaście minut pokonała w dwóch setach rozstawioną z czternastką Rosjankę.

Pierwsza partia rozpoczęła się od serwisu Świątek. Po grze na przewagi gem padł łupem raszynianki. W kolejnym to Samsonowa wygrała przy swoim podaniu. To był pierwszy i ostatni jej zwycięski gem w tym spotkaniu. Świątek bez problemu zwyciężała przy swoim serwisie. Do tego dołożyła jeszcze dwa przełamania i zakończyła seta wynikiem 6:1.

W drugim secie polska tenisistka zagrała koncertowo. Nie dała wygrać swojej przeciwniczce nawet jednego gema. Wszystkie padały jej łupem. Samsonowa najwięcej sił włożyła w trzecim gemie, przy swoim podaniu, ale i tak po kilkunastu minutach go przegrała. Kolejne trafiały już bez problemów na konto Igi Świątek, która tryumfowała w tej partii 6:0 i w całym spotkaniu 2:0.

O półfinał turnieju w Dubaju Polka zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą (18. WTA). Mecz pomiędzy polską, a czeską tenisistką odbędzie się jutro w godzinach porannych czasu polskiego.