Julia Walczyk-Klimaszyk

Zawody szermierczego Pucharu Świata w Kairze przyniosły brązowy medal florecistki Julii Walczyk-Klimaszyk. To jej najlepszy dotychczasowy rezultat w karierze.

Polka rozpoczęła od zwycięstwa nad Niemką Aliyą Dhuique-Hein 15:8. Później spotkała się z Chinką Chen Qingyuan, z którą po zaciętym pojedynku wygrała 15:14. W 1/8 finału zmierzyła się z rozstawioną z numerem drugim Francuzką Ysaorą Thibus. Ona również nie była przeszkodą nie do przeskoczenia. Walczyk-Klimaszyk pokonała ją 15:10. W ćwierćfinale trafiła na kolejną Francuzkę Pauline Ranvier. Ona również nie sprawiła polskiej florecistce problemów (15:11). W półfinale niestety nie udało się wygrać Polce z Włoszką Martiną Favaretto 8:15. Mimo tego Julia Walczyk-Klimaszyk zdobyła brązowy medal Pucharu Świata w Egipcie, co jej jest najlepszym wynikiem w dotychczasowych startach.

Nieźle zaprezentowała się także Martyna Jelińska zajmując szesnastą lokatę. Polka najpierw wyeliminowała Włoszkę Francescę Palumbo (8:7), a potem Koreankę Seo In Hong (15:6). W 1/8 finału nie dała rady Włoszce Martinie Batini. Hanna Łyczbińska natomiast odpadła w 1/16 finału z Kanadyjką Eleanorr Harvey. Pozostałe Polki nie przeszły eliminacji.

W turnieju głównym mężczyzn mieliśmy: Andrzeja Rządkowskiego, Adriana Wojtkowiaka i Jana Jurkiewicza. Najlepiej z nich spisał się ten pierwszy pokonując Chińczyka Ziwei Mo (15:8), a później Hiszpana Carlosa Llavadora (15:14). To dało mu jedenaste miejsce. Wojtkowiak zwyciężył z Francuzem Alexandre Sido (15:14), a potem uległ Amerykaninowi Alexandrowi Massialasemu (7:15). Jurkiewicz przegrał już w pierwszej rundzie z reprezentantem USA Marcello Olivaresem (5:15).