Tenis
fot: tennissection.com

Iga Świątek musiała uznać wyższość rywalki z Czech Barbory Krejcikovej (WTA 30.) w finale WTA 1000 w Dubaju. To nie pierwszy raz kiedy Czeszka wygrała z Polką. Ostatnio miało to miejsce w październiku 2022, w Ostrawie.

Już w inaugurującym mecz gemie Świątek nie utrzymała swojego serwisu i dała się przełamać rywalce. Później co prawda obie tenisistki grały już gem za gem, ale to ciągle Krejcikova miała przewagę przełamania. Dopiero w kolejnych gemach Świątek udało się odrobić straty przełamując swoją przeciwniczkę. W końcówce seta obie panie wzajemnie się łamały tracąc swoje podanie. Ostatecznie skuteczniejsza okazała się Barbara Krejcikova wygrywając 6:4.

W drugim secie Polka miała swoje szansę na przełamanie rywalki, ale dwukrotnie ich nie wykorzystała. Najpierw w drugim, a później czwartym gemie. Oba mogła zapisać na swoje konto, ale końcowo padły one łupem Czeszki. Krejcikova wykorzystała słabość Świątek przy drugim serwisie i dwukrotnie ją przełamała. Czasu na pozbieranie się i wrócenie do gry nasza tenisistka już nie miała. Przegrała partię 2:6 i cały finał 0:2.