Energa MKS Kalisz pewnie pokonał we własnej hali 3:0 Volley Wrocław w jedynym piątkowym meczu 20. kolejki Tauron Ligi i tym samym odniosły 10. wygraną w tym sezonie. Wrocławianki po raz drugi z rzędu musiały obejść się bez zdobyczy punktowej.

Kaliszanki nie dały szans rywalkom i w niespełna półtorej godziny zwyciężyły w dzisiejszym meczu. Drużyna z Wrocławia przyjechała do Kalisza w mocno okrojonym składzie i wyraźnie nie radziła sobie w grze defensywnej, co miejscowe bezlitośnie wykorzystały zdobywając bez większych problemów pierwszego seta. W drugiej partii Kalisz wygrał z przewagą aż 11 małych punktów. Rywalki próbowały nawiąząć walkę w trzecim secie, ale bezskutecznie. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana został libero MKS-u Kalisz, Izabela Lesmańczyk.

Po tej rywalizacji gospodynie zajmują piątą pozycję w tabeli, natomiast przyjezdne pozostają na siódmej lokacie.

Energa MKS Kalisz – Volley Wrocław 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

MVP: Izabela Lesmańczyk