Olivia Różański
Foto: legavolleyfemminile.it

Przyjmująca reprezentacji Polski Olivia Różański wywalczyła wraz ze swoim zespołem Reale Mutua Fenera Chieri – Puchar Challenge 2023. Dla polskiej siatkarki to pierwsze takie trofeum zdobyte w karierze klubowej! 

Zespół, w którym występuje Olivia Różański już w pierwszym spotkaniu finałowym rozgromił u siebie rumuński klub CSM Lugoj (3:0). W rewanżu tak naprawdę wystarczyło postawić przysłowiową kropkę nad i. Tak też się stało, bo na wyjeździe włoski klub znów pewnie wygrał 3:0, nie tracąc nawet jednego seta. Polska przyjmująca co prawda nie znalazła się w wyjściowej szóstce na to spotkanie, ale na parkiecie pojawiła się w drugim, a później wyszła też w podstawowym składzie na trzecią partię. Różański zdobyła łącznie sześć punktów, co dało jej 43% skuteczność w ataku. Taki sam procent pojawił się przy jej przyjęciu.

Warto zaznaczyć, że dla polskiej siatkarki to pierwszy tryumf w europejskich pucharach. Do tej pory 25-letnia przyjmująca nie mogła się jeszcze cieszyć z wywalczonego trofeum. Dziś się to zmieniło. Różański może świętować zdobycie Pucharu Challenge 2023 wraz ze swoimi koleżankami klubowymi.

Finał Pucharu Challenge 2023:

I. spotkanie: Reale Mutua Fenera Chieri – CSM Lugoj 3:0 (25:15, 28:26, 25:17).

Rewanż: Reale Mutua Fenera Chieri – CSM Lugoj 3:0 (25:21, 25:21, 25:21).

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!