Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 pokonała 1:0 rówieśników z Czech w pierwszym meczu II. rundy eliminacji do Euro U-17 2023. Biało-Czerwoni zwyciężyli po bramce Mike’a Hurasa w 84. minucie spotkania.

Polacy w ramach rozgrywek Elite Round mierzą się w grupie z Czechami, Słowacją i gospodarzami turnieju, Portugalią. Do turnieju finałowego na Węgrzech awansują zwycięzcy grup oraz siedem najlepszych zespołów z drugich miejsc. Dziś na otwarcie rywalami Polaków byli Czesi. W pierwszej połowie oba zespoły grały ostrożnie i wyraźnie nie chciały ryzykować straty bramki dlatego nie obejrzeliśmy groźnych sytuacji. Po przerwie przeważać zaczęli podopieczni trenera Marcina Włodarskiego, ale w bramce rywali dobrze prezentował się Heerkens. W końcu polskiej drużynie udało się przełamać obronę Czechów i na sześć minut przed końcem piłkę do siatki skierował Mike Huras. Wynik ten utrzymał się już do końca, a trafienie z 84. minuty dały Polakom bardzo ważne trzy punkty w kontekście awansu na mistrzostwa Europy.

W sobotę o godzinie 16:00 w Tondeli kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą Portugalczycy.

Polska – Czechy 1:0 (0:0)
Bramka: Mike Huras 84
Polska: 22. Miłosz Piekutowski – 2. Dominik Szala, 4. Igor Orlikowski, 3. Jakub Krzyżanowski – 11. Krzysztof Kolanko, 6. Maksymilian Sznaucner, 20. Filip Rejczyk (71, 19. Igor Brzyski), 8. Karol Borys, 7. Filip Wolski (57, 18. Filip Rózga) – 14. Mateusz Skoczylas (78, 9. Oskar Tomczyk), 10. Daniel Mikołajewski (78, 17. Mike Huras).