Magda Linette Australian Open

Ku rozczarowaniu każdego z nas, Iga Świątek wycofała się z turnieju na Florydzie, ale na szczęście w walce o tytuł nadal pozostaje Magda Linette.

Dziś naprzeciwko poznanianki stanęła Rosjanka Jewgienija Rodina. Jej przeciwniczka powraca na światowe korty po trzyletniej przerwie, ale ma na swoim koncie kilka imponujących osiągnięć. W 2018 roku dotarła do czwartej rundy Wimbledonu i była sklasyfikowana w pierwszej sześćdziesiątce rankingu WTA.

Pierwszy set był zdecydowanie pod kontrolą Linette. Mimo przerwy medycznej, o którą poprosiła Rodina — Magda nie zatraciła rytmu gry i zakończyła seta trzema asami serwisowymi. W drugim secie zarówno poznanianka, jak i jej przeciwniczka miały gorsze momenty, jednak serwis Linette pozostał na wysokim poziomie. Polka po 85-minutowej walce wywalczyła sobie awans do kolejnej rundy, wygrywając z Rosjanką 6:4, 6:4. Kolejną przeciwniczką Linette Wiktoria Azarenka bądź Camila Giorgi.

Źródło: SBC Portal Sportowy