Piłkarska reprezentacja Polski U-20 w meczu z cyklu Elite League uległa w Sosnowcu Czechom 0-1. Jedyny gol tego spotkania padł w pierwszej części gry, w której stroną dominującą byli nasi południowi sąsiedzi.

Faworytem spotkania byli Czesi, którzy w poprzednim starciu między tymi reprezentacjami pokonali naszych piłkarzy 2-0.

Na niedawno otwartym stadionie w Sosnowcu, gdzie po dwóch meczach ligowych Zagłębia było to dopiero trzecie wydarzenie, dojrzalszym zespołem w pierwszej części był zespół zza południowej granicy.

Czesi byli też od początku bardziej aktywni w grze ofensywnej, za co w 21. minucie zostali nagrodzeni prowadzeniem. Akcja prawą stroną pola karnego podsumowana została centrą przed bramkę, gdzie pozostawiony bez opieki Denis Alijagić głową pokonał Trelowskiego. Kilka minut później z pola karnego próbował czeskiego bramkarza zaskoczyć Klisiewicz, nie trafiając w bramkę. Zaraz po upływie pół godziny gry rajd przez pół boiska prawą stroną przeprowadził Fornalczyk, lecz nie mając koncepcji na sfinalizowanie akcji oddał mało groźny, w dodatku niecelny strzał. Do końca pierwszej części wciąż groźniej wyglądały akcje Czechów, a w 44. minucie Vydra mógł pokusić się o druga bramkę dla przyjezdnych, jednak zneutralizowane przez jednego z naszych obrońców uderzenie wyszło na róg.

Młodzi Polacy po słabej pierwszej połowie wyciągnęli wnioski. W każdej formacji grali aktywniej i choć czeska drużyna była szybka i pozostawiała niewiele miejsca do gry przed swoim polem karnym, Biało-Czerwoni stworzyli dogodną sytuację na wyrównanie. Fornalczyk z lewej strony zacentrował w pole karne, a nabiegający na futbolówkę Klisiewicz minimalnie chybił i w 60 minucie nadal o jedną bramkę lepsi byli goście. 10 minut później naciskający Polacy mieli dwie okazje po rzutach rożnych. Najpierw po soczystym zagraniu w polu karnym Czesi omal sami sobie nie wbili piłki do bramki, natomiast korner z przeciwnej strony mógł zamienić na bramkę Klisiewicz, jednak ponownie nie trafił w światło bramki.

W 80. minucie z piłką środkiem boiska ruszył Wilak, zauważył wychodzącego Fornalczyka, ale ten nie zdołał pokonać strzegącego bramki Czech Stoppena. Do samego końca spotkania w środku nieźle spisywał się Misztal, szarpał w przodzie Wilak. Były próby zaskoczenia Czechów z dystansu, lecz wynik pozostał bez zmian.