Reprezentacji Polski do lat 21 zremisowała bezbramkowo z Austrią w pierwszym towarzyskim meczu na zgrupowaniu w Turcji. Polacy mogli sięgnąć po zwycięstwo, jednak w 57. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Filip Szymczak.

Podopieczni Michała Probierza zaczęli zgrupowanie w Antalyi od sparingu przeciwko Austriakom. Od pierwszych minut przeważali Biało-Czerwoni i pomimo wielu okazji, nie byli w stanie trafić do bramki rywali w pierwszej połowie. Po przerwie tempo gry nieco zwolniło, ale 55. minuta przyniosła najważniejsze wydarzenie tego spotkania. Po wrzutce z rzutu rożnego Patryk Reda został powalony na ziemię przez obrońcę przeciwników w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Filip Szymczak, ale zawodnik Lecha Poznań niestety nie zamienił doskonałęj sytuacji na gola. Po niestrzelonym karnym przez nasz zespół, Austriacy stworzyli kilka groźny sytuacji przy których czujny musiał być Kacper Bieszczad. Do końca meczu nie oglądaliśmy już więcej sytuacji podbramkowych sytuacji, przez co skończyło się bezbramkowym remisem. Przed zespołem Michała Probierza jeszcze jeden kontrolny sparing w poniedziałek o godz. 18:00 z Albanią.

24 marca 2023, Kundu (Turcja)

Polska – Austria 0:0

Polska: 12. Kacper Bieszczad – 2. Ariel Mosór, 4. Patryk Peda, 5. Maksymilian Pingot – 23. Bartłomiej Kłudka (76, 3. Tomasz Wójtowicz), 8. Mateusz Łęgowski (76, 18. Jakub Kałuziński), 6. Jan Biegański, 10. Filip Marchwiński, 11. Michał Rakoczy (76, 7. Mateusz Musiałowski), 14. Kajetan Szmyt – 9. Filip Szymczak (64, 21. Aleksander Buksa).