Alicja Rosolska

Alicja Rosolska wraz ze swoją partnerką deblową Monicą Niculescu pokonały Kirsten Flipkens i Bethanie Mattek-Sands w meczu 1/8 finału podczas turnieju w Miami.

Polsko-rumuński debel rozpoczął spotkanie w najlepszy możliwy sposób, od przełamania rywalek. Następnie, mimo wyniku 0:40, Rosolska i Niculescu utrzymały swój serwis. Kolejne gemy układały się podobnie: rywalki nie wykorzystywały swoich break pointów, natomiast Polka i Rumunka wręcz przeciwnie. W 5 gemie udało im się przełamać belgijsko-amerykańską parę po raz drugi. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:2.

W drugim secie Rosolska wraz z Niculescu uzyskały przewagę przełamania w 3 gemie. Przy wyniku 5:4 Polka i Rumunka miały piłkę meczową. Niestety, nie udało się jej wykorzystać, a w dodatku „polska” para utraciła serwis i seta zakończył tie-break. W nim szybko przewagę wypracowały Rosolska i Niculescu, a trzecia piłka meczowa zakończyła to spotkanie.

Rosolska/Niculescu – Flipkens/Mattek-Sands 2:0 (6:2, 7:6)