Foto: Florion Goga

Polski pomocnik Nicola Zalewski aktualnie gra dla włoskiej AS Romy. Niedługo jednak może się to zmienić. Zalewskim bowiem interesują się drużyny z najwyższej ligi angielskiej oraz niemieckiej.

Informacje o polskim reprezentancie w kwestii roszad klubowych publikuje „La Gazzetta dello Sport”. Według tego źródła AS Roma może zdecydować się na sprzedaż latem 21-latka. W grę wchodzą tutaj kwestie finansowe oraz chęć przeprowadzenia zmian w klubie z Serie A. Gdyby faktycznie tak się stało i Polak zostałby wystawiony na sprzedaż to chętnych na jego usługi by nie brakowało. Zalewskiemu przyglądają się przede wszystkim dwa angielskie kluby oraz jeden niemiecki. Mowa o Leicester City, Fulham (oba zespoły z Premier League) oraz Borussi Dortmund (Bundesliga).

To samo źródło jednak nie wyklucza, że kontrakt Zalewskiego może zostać przedłużony i to na lepszych warunkach finansowych. Polak jest ważnym ogniwem w zespole i wychodzi na boisko praktycznie w każdym meczu. W tym sezonie wystąpił łącznie trzydzieści trzy razy notując przy tym jedną bramkę oraz jedną asystę.

Prawdopodobnie w przypadku otrzymania oferty przedłużającej pobyt w Romie Nicola Zalewski przystanie na nią nie zważając na zainteresowanie trzech wyżej wymienionych zespołów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!