W piątkowym meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza na własnym stadionie wygrał 2:1 (1:0) z Ruchem Chorzów, zbliżając się tym samym do dzisiejszych rywali na trzy oczka. Dla „Niebieskich” to pierwsza porażka w lidze od połowy października zeszłego roku.

Obie drużyny przystąpiły do dzisiejszego spotkania w świetnych nastrojach. Zarówno Termalica, jak i Ruch, mogły pochwalić się serią dziesięciu meczów w lidze bez porażki. „Słonie” przed tą kolejką zajmowały czwarte miejsce z dorobkiem 40 punktów, natomiast ich rywale znajdowali się na drugiej pozycji z 6 oczkami więcej.

Wynik spotkania w 11. minucie otworzyli gospodarze. Tekijaski zagrał na lewą stronę do wbiegającego w pole karne Karaska. Jego pierwszy strzał wybronił Jakub Bielecki, ale przy dobitce bramkarz Ruchu był już bezradny. W 35. minucie na 1:1 do siatki trafił Szymon Kobusiński, jednak po sprawdzeniu sytuacji na monitorze, sędzia Kwiatkowski dopatrzył się tam zagrania piłki ręką, po czym anulował gola. Do przerwy mieliśmy nieznaczne prowadzenie „Słoni”.

Początek drugiej połowy to sytuacje z obu stron bramki, jednak bez wykończenia, które zakończyłoby się golem. Aż do 60. minuty. Wtedy Karasek zagrał na wolne pole do Adama Radwańskiego, a ten najpierw z wielkim spokojem, przekładając piłkę z lewej na prawą nogę, minął Kasolika, a następnie pokonał Bieleckiego. Osiem minut później sędzia Kwiatkowski podyktował rzut karny dla gości za faul na Wójtowiczu. „Jedenastkę” na gola zamienił Tomasz Foszmańczyk. Ruch rzucił się w pogoń za choćby remisem, jednak podopiecznym Radoslawa Latala udało się dowieźć zwycięstwo 2:1. Tym samym to jedenasty mecz z rzędu bez przegranej drużyny z Niecieczy i pierwsza porażka „Niebieskich” od 14. kolejki Fortuna 1. Ligi.

Termalica Nieciecza – Ruch Chorzów 2-1 (1-0)

Karasek 11′, Radwański 60′ – Foszmańczyk 69′ (rzut karny)

Termalica: Loska – Tekijaski, Biedrzycki, Putivtsev, Radwański – Ambrosiewicz, Dombrovskyi (90+5′ Farbiszewski), Kadlec, Mesanović (72′ Hubinek), Karasek (72′ Fornalczyk) – Poznar (62′ Trubeha).

Ruch: Bielecki – Kasolik, Szur (86′ Pląskowski), Sadlok – Michalski (46′ Moneta), Sedlak, Sikora (46′ Swędrowski), Wójtowicz, Piątek (46′ Foszmańczyk) – Szczepan, Kobusiński (69′ Janoszka).

Żółte kartki: Karasek, Mesanović, Kadlec – Kobusiński, Swędrowski.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).