Wspinaczka sportowa

Dominacja reprezentantów Polski podczas Pucharu Europy we wspinaczce na czas. Aleksandra Mirosław oraz Marcin Dzieński najlepsi, natomiast siostry Kałuckie na 2 i 3 miejscu.

Zawody poprzedziły kwalifikacje najlepsza okazała się rekordzistka Świata Aleksandra Mirosław. Nasza zawodniczka zwyciężyła z czasem 6.542. Jedyną Polką, która nie przebrnęła eliminacji była Daria Marciniak, która zajęła 17 miejsce.

28. Bartłomiej Podlewski 8.379

Po eliminacjach czas przyszedł na rywalizację w fazie pucharowej. Swoje wyścigi w ⅛ finału wygrały Aleksandra Mirosław, Patrycja Chudziak, Natalia Kałucka , Aleksandra Kałucka i Anna Brożek. W ćwierćfinałach bezkonkurencyjne były Aleksandra Mirosław, Patrycja Chudziak, Natalia Kałucka i Aleksandra Kałucka, która okazała się lepsza polskim pojedynku z  Anną Brożek. Dlatego już przed półfinałami byliśmy pewni, że całe podium padnie łupem naszych reprezentantek. W pierwszym starciu o finał lepsza okazał się Aleksandra Mirosław, która pokonała Patrycję Chudziak. Natomiast w drugim półfinale Natalia Kałucka okazał się lepsza w siostrzanym pojedynku z Aleksandrą. W wyścigu o 3 miejsce lepsza okazała się Natalia Kałucka (7.03) pokonując Patrycję Chudziak (7.39). Finalnie najlepsza w Tarnowie okazała się Aleksandra Mirosław z czasem 6.409, który jest lepszy niż rekord Świata. Natomiast Natalia Kałucka zakończyła z rezultatem 6.79.

Podium :

1. Aleksandra Mirosław
  2. Natalia Kałucka
  3. Aleksandra Kałucka
  4. Patrycja Chudziak

W rywalizacji mężczyzn dwóch z trzech Biało-Czerwonych przebrnęło ⅛ finału. Sztuka ta nie udała się jedynie Mikołajowi Wróblewskiemu. Na szczęście w awans do ćwierćfinałów uzyskali Oskar Szalecki oraz Marcin Dzieński. Nasi panowie w następnej rundzie znowu spisali się ze znakomitej strony. Marcin Dzieński wygrał swój bieg przy tym bijąc rekord Polski 5.31. Z kolei Oskar Szalecki pobiegł w czasie 5.53 co jest rekordem Polski Juniorów. W półfinale czekał na nas bratobójczy pojedynek między dwoma Polakami. Zwycięsko z tego starcia wyszedł Marcin Dzieński (6.55) mimo problemów na starcie. W pojedynku o 3 miejsce Oskar Szalecki niestety okazał się wolniejszy niż Francuz Mawem zajmując finalnie 4 pozycję. Natomiast w finale Marcin Dzieński z czasem 5.42 pokonał Ukraińca Ilchyshyna.